Велико срце наших ђака

НЕ МЕРИ СЕ ЧОВЕК ПЕЂУ, ВЕЋ СРЦЕМ И ПАМЕЋУ – ТЕМАТСКИ ХУМАНИТАРНИ ЧАС У ОКВИРУ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ -ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НАМЕЊЕНА ЦРВЕНОМ КРСТУ ОПШТИНЕ ОСЕЧИНА

Ученици 5/1 са својим одељенским стрешинином, Аном Јокић, и гостима- учесницима, 5/2 и 6/1 одржали су у оквиру ЧОС-а тематски час посвећен овогодишњој Дечјој недељи, који су подржали директор наше школе професор Слободан Тодорић, педагог Марија Петровић, као и одељенске стрешине 5/1 и 6/1, Игор Бранковић и Милан Васиљевић. Наш Ученички парламент се, као и увек, укључио у хуманитарну акцију.7

Инспирисани слоганом Дечје недеље „Велико срце деце Србије“ и у корелацији са обрађеном народном бајком „Биберче“ и народним умотворинама, наши ђаци показали су своје велико срце и својом хуманитарном акцијом и радом указали на важност препознавања истинских људских вредности и њиховог значаја у остварењу животних циљева.

Подстакути бајком и слоганом Дечје недеље ученици су само пробудили оно што већ у себи носе – велико срце, саосећајност, хуманост, креативност.. Зато су прикупили поклоне за сву децу којима је она потребна (књиге, играчке, поруке охрабрења) и израдили пано као пример и подстицај свима онима који се на било који начин осећају угрожено.

Прикупљени поклони биће прослеђени Црвеном крсту Општине Осечина.

Заједно смо научили уз помоћ ове дивне бајке да није важно какве су наше животне околности већ као се ми према њима односимо. Онима којима је теже него нама зато шаљемо поруку да је унутрашњом снагом и вољом све могуће постићи, све препререке које су пред нама само су изазови да постанемо бољи људи. Наш успех и срећу не одређују наша ограничења већ наше врлине. Њих треба неговати у свим околностима.

Ми, данас, посебно негујемо хуманост и развијамо један од најлепших осећаја а то је радост давања.

Прилог са часа:

Истинске животне вредности крију су интерпретацији народне бајке „Биберче“, а то су:

- Вољом за животом и унутрашњом снагом могуће је све постићи;

- Свако од нас има слободу избора;

- Човекова величина не зависи од висине и спољашње снаге већ од његових дела;

- Немоћном увек треба помоћи;

Или како је то наш народ давно, већ све лепо рекао:

- Не мери се човек пеђу, већ срцем и памећу;

- Бој не бије светло оружје већ бој бије срце у јунака;

- Мала секира и велики дух обори;

- Чини добро не кај се, чини зло, надај се;

- ДОБРО УВЕК ПОБЕЂУЈЕ!

- Одељенска заједница 5/1 у сарадњи са Ученичким парламентом наше школе и одељенским заједницама 5/2 и 6/1;

- Одељенски старешина и координатор Ученичког парламента,

Ана Јокић, професор српског језика и књижевности

ОШ "Војвода Мишић"

Crveni krst Osečina